Ροδίτες μπριτζέρς σε Πανελλήνιους αγώνες ζευγών στην Αθήνα

Μια πλούσια αγωνιστική εβδομάδα τελειώνει για τον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ! Πραγματοποιήθηκαν στην Αθήνα οι Πανελλήνιοι αγώνες Ζευγών 23, 24 & 25 Μαρτίου 2024, με τη συμμετοχή των αθλητών μας σε όλες τις κατηγορίες.

Την 25η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία OPEN, ανάμεσα σε 40 ζεύγη, κατέκτησε το ζεύγος ΚΑΒΑΛΑΚΗΣ Ι.-ΡΑΜΟΣ Ε., με σκορ 32,34%. Την 13η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία 1-11, ανάμεσα σε 48 ζεύγη, κατέκτησε το ζεύγος ΤΣΕΤΣΕΡΗ Κ.-ΖΑΦΕΙΡΗΣ Μ. με σκορ 52,27%. Την 17η θέση κατέκτησε το ζεύγος ΠΑΤΑΒΟΥΚΑΣ Ν.-ΣΑΝΣΟΓΛΟΥ Π. με σκορ 51,62% και την 25η θέση κατέκτησε το ζεύγος ΠΙΡΠΙΡΗΣ Δ.-ΚΑΛΑΒΡΕΖΟΣ Ε. με σκορ 49,99% στην ίδια κατηγορία. Την 5η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία 1-9, ανάμεσα σε 40 ζεύγη κατέκτησε το ζεύγος SOKOLΜ.-ΚΕΦΑΛΑΣ Α. με σκορ 57,01%, την 10η θέση, κατέκτησε το ζεύγος ΜΕΛΕΟΥΝΗ Μ.-GUTANA. με σκορ 54,27%και την 35η θέση κατέκτησε το ζεύγος ΦΩΚΙΑΛΗ Ε.-ΜΑΤΣΗΣ Σ. με σκορ 44,19% στην ίδια κατηγορία. Την 11η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία 1-6 ανάμεσα σε 40 ζεύγη κατέκτησε το ζεύγος ΚΑΣΣΑΝΗΣ Μ.-ΜΑΣΤΡΑΝΤΩΝΗΣ Χ. με σκορ 53,07%. Ευχαριστούμε όλους τους αθλητές μας για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους!

-Κανονικά συνεχίστηκε και αυτή την εβδομάδα η αγωνιστική δραστηριότητα του ομίλου.

-Τη Δευτέρα 26/02/2024 πραγματοποιήθηκε η 4ηημερίδα κατηγορίας OPEN, με συμμετοχή 15ζευγών με την κάτωθι κατάταξη στις 3 πρώτες θέσεις:

1. ΤΣΙΜΠΙΔΑΚΗ Ε.-ΠΑΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Φ. 60,32%
  2. ΠΑΥΛΟΥΣ Δ. – ΣΙΜΑΤΗΣ Α. 57,64%
  3. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Β. – ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Η. 57,60%

-Την Τρίτη 27/02/2024 έγινε η 5ηκαι τελευταία ημερίδα κατηγορίας 1-9, με συμμετοχή 13 ζευγών με την κάτωθι κατάταξη στις 3 πρώτες θέσεις:

3. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 60,80%

-Την Πέμπτη 29/02/2024 ξεκίνησε νέος κύκλος ομάδων με 13 συμμετοχές. Η κατάταξη όπως διαμορφώθηκε έχει ως εξής για τον 1ο Αγώνα ομάδων στις 3 πρώτες θέσεις:

1. ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ Κ. – ΜΠΙΝΗΣ Γ. – ΠΑΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Φ. – ΔΟΥΛΓΕΡΗ Α. 33,86V

2) ΤΥΡΑΔΕΛΛΗΑ. – ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Η. – ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ. Β-ΛΕΡΙΑΣ Ε. 30,61 V

3)ΣΙΜΑΤΗΣ Α. – ΠΑΥΛΟΥΣ Δ.-ΠΛΙΓΚΟΣ Ε.-ΠΛΙΓΚΟΣ Ι. 28,85 V

-Κανονικά συνεχίζονται και με μεγάλη όρεξη τα μαθήματα των νέων αθλητών, καθώς και του εφηβικού μας τμήματος.

-Την Κυριακή 03/03/2024 θα διενεργηθεί στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Ανεξάρτητη Ημερίδα Ζευγών στις 11:00π.μ..

Με εκτίμηση το Δ.Σ. ΟΑΜ ΡΟΔΟΥ.

Διαβάστε επίσης: Τα σχολιανά του άκουσε ο Τάσος Σπανός απο τον Δήμαρχο – Θα έπρεπε να ντρέπεστε που είναι καταχρεωμένος ο Δήμος – Τακτοποιήστε τις οφειλές σας στην ΔΕΥΑΡ !