Πρώτος ο Κυριάκος Παπασταματάκης στον αγώνα αντοχής

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε  ο αγώνας αντοχής στο τοπικό πρωτάθλημα που διεξήχθη την Κυριακή 8 Ιουνίου στη Κυκλική διαδρομή μήκους 25 χλμ ως εξής: Αγ.Σύλας, Διμιλιά, Διασταύρωση Σαλάκου, Καλαβάρδα, Φάνες, Σορώνη, Αγ.Συλας.

Πρώτος στην κατηγορία ανδρών επικράτησε ο Κυριάκος Παπασταματάκης, πρωταθλητής του Ροδήλιου, στην κατηγορία Μάστερς ο Γιώργος Κυπριάδης και στην γενική κατάταξη της κατηγορίας ΟΠΕΝ ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας.

  • Κατηγορία Ανδρών   100χλμ.

1ος Παπασταματάκης Κυριάκος  Ροδήλιος   χρ. 2:53:18
2ος Καζαντζιάν Έρος                    Ροδήλιος    2:53:33
3ος Κολιάδης Αντώνης    Ροδήλιος    2:53:36
4ος Καλαφατάς Βασίλης    Ροδήλιος        3:00:56
5ος Πότσος Σάββας                          Άθλος    3:01:52
6ος Πετράς Δημήτρης    Ροδήλιος     3:02:00
7ος Μπούσδρας Ιωάννης    Άθλος          3:02:53
8ος Στεφανάκης Γιώργος    Ροδήλιος        3:05:09
9ος Αρφαράς Απόστολος    Άθλος     3:32:51
10ος Παπανικολάου Κρίστιαν     Άθλος    3:50:00
11ος Ποζίδης Γιάννης    Ροδήλιος       -1 στρ.      

  • Μάστερ    75 χλμ

1ος Κυπριάδης Γιώργος        Ροδήλιος
2ος Παραπόλας Ιωάννης       Απόλλων
3ος Ρέγκλης Νίκος                 Ροδήλιος

  • Open Ανδρών    75 χλμ

1ος Νικολάου Παναγιώτης
2ος Κελεπέρας Κυριάκος
3ος Αρναουτάκης Κωνσταντίνος

  • Open Παίδων    75 χλμ

1ος Κωνστάντουρας Κωνσταντίνος
2ος Αντωνάς Γιώργος

  • Open Γυναικών-Κορασίδων   75 χλμ

1η Φασόη Βαρβάρα
2η Χατζημιχάλη Βάσω
3η Φρούμη Καθολική

  • Open Παμπαίδων   50 χλμ     

1ος Παπαδόπουλος Θανάσης  χρ.      1:35:10
2ος Ζαννάκης Μάνος                             1:35:11

  • Γενική κατάταξη κατηγορίας Open        75 χλμ    

1ος Κωνστάντουρας Κωνσταντίνος     χρ.   2:16:05
2η Φασόη Βάρβαρα                                     2:16:06
3ος Κυπριάδης Γιώργος                                2:16:25
4ος Νικολάου Παναγιώτης                        2:17:16
5ος Κελεπέρας Κυριάκος                            2:17:17
6ος Αντωνάς Γιώργος                                  2:25.00
7η Χατζημιχάλη Βάσω                               2:25:10
8ος Αρναουτάκης Κωνσταντίνος                  2:25:12
9ος Παραπόλας Ιωάννης                          2:25:15
10ος Ρέγκλης Νίκος                                     2:25:25
11ος Βιτζηλαίος Κωνσταντίνος                        2:26:01
12ος Γρίσπος Νεκταρίας                            2:30:39
13η Φρούμη Καθολική                            2:31:57
14η Μπέντα Άννα                                      2:34:20
15ος Καρασάββα Κυριακή                         2:36:36
16ος Παυλής Νίκος                                     2:41:48
17ος Μανίκαρος Παντελής                     2:48:43
18ος Κωστομοίρης Νίκος                        2:51:07
19ος Γιαννακός Ευάγγελος                     3:10:05

Pin It on Pinterest

Share This