Ταλαιπωρία για τους επιβάτες πτήσης της SKYEXPRESS καθώς το αεροπλάνο που εκτελούσε την πτήση GQ284 / SEH284 απο Αθήνα για Ρόδο δεν κατάφερε να προσγειωθεί στον αερολιμένα Διαγόρας και επέστρεψε στην Αθήνα.
Η πτήση ξεκίνησε απο το Ελευθέριος Βενιζέλος στις 20:30 με ώρα άφιξης στη Ρόδο στις 21:30. Ο πιλότος φτάνοντας στο νησί ευθυγραμμίστηκε με τον αεροδιάδρομο αλλά δεν κατάφερε να προσγειωθεί λόγω της δυνατής καταιγίδας που είχε ξεσπάσει στο νησί.
Δείτε την πτήση:
![](https://rodosreport.gr/wp-content/uploads/2022/02/image-2.png)