Νικητής ο Παπασταματάκης Κυριάκος στο τρίτο και τελευταίο εταπ του Uci Grand Fondo Tour

Νικητής ο Παπασταματάκης Κυριάκος στο τρίτο και τελευταίο εταπ του Uci Grand Fondo Tour με ξεκόλλημα τουλάχιστον 30χιλ πριν τον τερματισμό!

Εξαιρετική εμφάνιση είχε γενικότερα ο Ροδήλιος στην διεθνή αυτή διοργάνωση που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 22-24 Απριλίου 2016 στο νησί μας όπου συμμετείχαν 6 αθλητές μας.

Πρωταγωνιστής ο Παπασταματάκης Κυριάκος ο οποίος στο 1ο εταπ ατομ. Χρονομέτρησης έκανε δυνατό ξεκίνημα καταλαμβάνοντας την 1η θέση στην κατηγορία του 19-34 με χρόνο 25:46:943 .Στο 2ο εταπ αντοχής κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία του και στο 3ο εταπ νικητής του αγώνα! Στην γενική κατάταξη του αγώνα ανάμεσα στους 144 αθλητές κατέλαβε την 4η θέση!

Πολύ καλή εμφάνιση και για τον Κυπριάδη Γιώργο που τερμάτισε 4ος στην κατηγορία του 19-34 και 20ος στην γενική κατάταξη.

Το Δ.Σ συγχαίρει όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στην διοργάνωση και τον προπονητή τους Πανταζή Κώστα.