Οι μαθητές που διακρίθηκαν στον 12ο τοπικό Μαθηματικό διαγωνισμό «ΕΥΔΗΜΟΣ»

Το παράρτημα Δωδεκανήσου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ανακοινώνει, με σειρά επίδοσης, τα ονόματα των επιτυχόντων μαθητών και μαθητριών της Α΄ Γυμνασίου στον 12ο τοπικό Μαθηματικό διαγωνισμό με την επωνυμία «ΕΥΔΗΜΟΣ». Ο διαγωνισμός είχε διεξαχθεί την Παρασκευή, 5 Νοεμβρίου 2021 ενδοσχολικά, λόγω των περιοριστικών μέτρων ενάντια στην εξάπλωση της ασθένειας Covid-19. Η Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες προς τους/τις Διευθυντές/τριες και τους/τις συναδέλφους για τη στήριξη που παρείχαν, καθιστώντας εφικτή τη διεξαγωγή του διαγωνισμού αυτού.

Μετά την ανακοίνωση της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας για την ματαίωση της διεξαγωγής του 82ου Πανελλήνιου διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», συνακόλουθα ματαιώνεται και η διεξαγωγή του τοπικού διαγωνισμού «ΙΠΠΑΡΧΟΣ» για το σχολικό έτος 2021-2022.

Η Διοικούσα Επιτροπή και τα μέλη του Παραρτήματος συγχαίρουν τους διακριθέντες μαθητές και τις μαθήτριες και εύχονται καλή συνέχεια στις προσπάθειές τους. Τα ονόματα των επιτυχόντων του διαγωνισμού «ΕΥΔΗΜΟΣ», με σειρά επίδοσης, δίνονται στον παρακάτω πίνακα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ου ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ “ΕΥΔΗΜΟΣ” (05/11/2021)
Α/ΑΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΣΧΟΛΕΙΟΔΙΑΚΡΙΣΗ
1ΔΙΑΜΑΝΤΗΣΙΩΑΝΝΗΣ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ1o Βραβείο – ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
2ΚΑΝΤΑΝΙΚΗ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ1o Βραβείο
3ΓΡΥΛΛΗΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ1o Βραβείο
4ΣΤΑΜΕΛΟΥΑΘΑΝΑΣΙΑ2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ1o Βραβείο
5ΚΑΣΤΡΟΥΝΗΣΜΙΧΑΗΛΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ2ο Βραβείο
6ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΡΟΒΟΛΑΙΟΛΗ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ2ο Βραβείο
7ΒΑΣΙΛΑΚΗΣΒΑΣΙΛΗΣ6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ2ο Βραβείο
8ΔΙΑΜΑΝΤΗΣΠΑΥΛΟΣ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ2ο Βραβείο
9ΚΩΣΤΟΜΟΙΡΗΣΑΝΤΩΝΗΣ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ2ο Βραβείο
10ΣΤΑΥΡΟΥΓΕΩΡΓΙΟΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ2ο Βραβείο
11ΤΣΑΛΙΚΗΣΤΑΥΡΙΑΝΝΑΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ2ο Βραβείο
12ΦΛΕΒΑΡΗΕΛΕΥΘΕΡΙΑ6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ2ο Βραβείο
13ΓΑΜΒΡΕΛΛΗΕΛΕΝΗ1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ3ο Βραβείο
14ΚΑΡΑΜΠΕΛΙΑΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ3ο Βραβείο
15ΚΕΛΗΣΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ3ο Βραβείο
16ΚΟΥΜΕΝΤΗΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ3ο Βραβείο
17ΤΣΟΥΠΑΚΗΣΓΙΑΝΝΗΣ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ3ο Βραβείο
18ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΜΕΛΙΝΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗΙΔ. ΕΚΠ. “ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ”3ο Βραβείο
19ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣΓΙΩΡΓΟΣΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ3ο Βραβείο
20ΚΑΜΙΤΣΗΜΑΡΙΑΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΜΟΥ3ο Βραβείο

ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Pin It on Pinterest

Shares
Share This