Ρόδος : Μπάχαλο τα έκαναν με το Final 4 ανδρών – Υπήρχαν οπαδοί του Ολυμπιακού στο γήπεδο (video)

Με επεισόδια ξεκίνησε ο σημερινός αγώνας του FINAL 4 ανδρών στη Ρόδο αναμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ διαπίστωσε πως στην κερκίδα υπήρχαν οργανωμένοι οπαδοί της αντίπαλης ομάδας , παρά την σχετική απαγόρευση που υπήρχε με απόφαση του Υφυπουργού Αθλητισμού Γιώργου Βασιλειάδη με την οποία απαγoρεύεται η οργανωμένη και η μεμονωμένη μετακίνηση φιλάθλων των τεσσάρων ομάδων του Final-4 .

Έτσι 25 λεπτά πριν την έναρξη η  ομάδα του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκε εντόνως για την παρουσία οπαδών οι οποίοι μαλιστα φώναζαν και συνθήματα .

Οι μόνοι φίλαθλοι που έπρεπε να βρίσκονται στον χώρο θα έπαιρναν ατομικές προσκλήσεις που θα δίνονταν σε σχολεία , αθλητές ομάδων , στην τοπική κοινωνία και σε σε φορεις της Ρόδου .

Φαίνεται πως κάποιοι δεν έκαναν καλά την δουλεία τους με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί πρόβλημα πριν καν αρχίσει ο αγώνας .

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ολυμπιακό με 3-2 σετ στο τάι μπρέικ και προκρίθηκε στον τελικό του Final 4 .

Για τους «ερυθρόλευκους» ήταν η πρώτη ήττα εντός Ελλάδας στην εφετινή περίοδο, σε κάθε διοργάνωση.